Nadrzędna kategoria: Konkursy Opublikowano: czwartek, 10 marzec 2016

 

 Podsumowanie konkursów, które odbyły się w naszej szkole w pierwszym semestrze w roku szkolnym 2015/2016

W sumie odbyło się 85 wydarzeń, w których nasi uczniowie mogli się wykazać wiadomościami i umiejętnościami

 

Listopad 2015 był miesiącem kuratoryjnych konkursów z różnych przedmiotów:

 

  • Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego, w etapie szkolnym wzięło udział dwoje uczniów: Alicja Gronowska
    i Wiktor Surrey, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego; uczniów przygotowywała Natalia Jakubowicz-Kolińska;

  • Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego, w etapie szkolnym uczestniczyło sześcioro uczniów, spośród których wygrał
    Piotr Madrak; za ich przygotowanie odpowiadały panie: Magdalena Glińska i Agnieszka Malik;

  • Wojewódzki Konkurs z Historii, nad przebiegiem którego czuwała pani Monika Kurzyńska; w etapie szkolnym startowali: Gabriela Romanik i Adrian Kozłowski;

  • pan Arkadiusz Stań czuwał na przygotowaniem dwóch konkursów:
    z biologii i chemii ( w pierwszym udział wzięło 6 osób, a najlepsze miejsca uzyskali:
    I- Adrian Kozłowski IIIa
    II- Gabiela Romanik IIIb
    III- Justyna Brzuzy IIIb); w Wojewódzkim Konkursie z Chemii uczennica klasy III b, Gabriela Romanik, zakwalifikowała się
    do etapu wojewódzkiego;

  • do Wojewódzkiego Konkursu z Geografii przystąpiło siedem osób, spośród których najlepsze wyniki uzyskali: I-Milena Berg,
    II- Sebastian Jóźwik, III- Weronika Biedrzycka i Natalia Okoniewska; uczniowie byli przygotowywani przez panią Marlenę Tataranian;

  • do Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki uczniów przygotowywała pani Anita Elbruda; spośród pięciu uczestników najlepiej wypadli: Gabriela Romanik i

  • w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego, do którego uczniów przygotowywała pani Izabela Chrzanowska, wzięło udział trzy uczennice: I ? Gabriela Romanik, II- Katarzyna Czopek, III- Aleksandra Lubera.

 

Pozostali nauczyciele również zorganizowali konkursy w ramach prowadzonych zajęć, do których udziału zgłosiło się w sumie 53 osoby.

 

  • Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
    ?Dach ?Länder i wszystko jasne?

 

Wzięło w nim udział 18-u uczniów. Uczestnicy otrzymali test, w którym musieli odpowiedzieć na 34 pytania. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania wynosiła 70. Najlepsze wyniki uzyskali: Martyna Ciuchta ( kl. I -58p/70p),
Maja Krajewska ( kl. Ic -57p/70p), Aleksander Grzywiński ( kl. I- 57p/70p)

 

  • Konkurs z wiedzy o społeczeństwie przygotowany przez pana Bogdana Topę pozwolił się wyróżnić Gabrieli Romanik, która zdobyła I miejsce i Mateuszowi Michalewiczowi -miejsce II;

  • pedagog szkolny, pani Monika Gójska przygotowała ?Olimpiadę Zdrowego Stylu Życia?, w której udział wzięło dwie osoby:
    I- Mateusz Michalewicz (etap szkolny)
    II- Katarzyna Czopek (etap szkolny);

  • pani Barbara Langowska, pracownik biblioteki szkolnej, również zaproponowała dwa konkursy dla uczniów, w których wzięło udział ponad 30 osób; pierwszy miał zachęcić uczniów do własnej twórczości literackiej ? ?Biblioteka moich marzeń?,
    jego laureatami zostali:
    Maja Pudlewska( Ic), Karolina Tabaka (Ic) i Karolina Lis (IIb);

  • rywalizacja o tytuł ?Mistrza Pięknego Czytania? przyniosła zwycięstwo Mateuszowi Damięckiemu (Ic) i Mai Krajewskiej z (Ic).

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania i sprawdzenia siebie w rywalizacji z kolegami
i koleżankami. Gorące gratulacje dla wszystkich laureatów poszczególnych konkursów.
Pani dyrektor PG w Dźwierzutach Jolanta Łomiak i grono pedagogiczne.